Můj malý svět (Instrumental) Když jsem přemýšlel nad tématem, ke kterému bych se pokusil udělat hudbu, tak jsem si říkal, že bych to zkusil napsat na sebe! Jsem celkem klidný a když už se náhodou naštvu, tak zas zvolna vychladnu. A to by tam mělo jít slyšet?!

Legato (Instrumental) Představte si, že vejdete přímo do skladby, jako do příběhu... Srdce buší a Vy běžíte. Před Vámi starý dům a Vy vejdete. Procházíte spodním patrem. Je tam šero, chladno a na stěnách jsou zvláštní, složité a pro někoho snad i stěží pochopitelné malby. Dostanete se až k výtahu. Nastoupíte a jedete nahoru zcela do neznáma. Pak se ozvou zvonky a dveře výtahu se otevírají. Přivítá Vás překvapení v podobě elektrické kytary. Je tam světlo, teplo a můžete se cítit v bezpečí. Ale jen do té doby, než jsou slyšet varovné výkřiky, že se může něco stát. A stane se. Přichází detonace a vše je zničeno. Je konec... Fantazie? Možná... :-D Vítejte v Legatu!!!

Pocity - Instrumental Instrumentálka vyjadřující různé nálady, pocity či snad atmosféry. Každý ať si dosadí jaké... :-)

Melancholy (2012) Příběh skladby Melancholy začal prostě a jednoduše… Ladil jsem svou kytaru z dětství pro starší dceru a najednou přišel nápad. Zapsal jsem si ho i s názvem, který mi okamžitě k těm tónům seděl. Asi po dvou měsících jsem začal na skladbě pracovat. Při skládání se mi honilo hlavou, že mi vloni umřel táta, že už mi dávno není sedmnáct, že mám rodinu, zodpovědnost... Pro někoho hloupé klišé, pro jiného snad moudrá myšlenka, ale skladba je vyjádřením mého poznatku, který na jejím konci recituji: „Pomalu začínám chápat smysl života a přicházím na to, že opravdu jediné, co máme společné, je náš konec.“ Jinými slovy, každý z nás je zrozen k zániku. Věnováno všem, co odešli a měl jsem je nějakým způsobem rád.

Síla deště Tak trochu baladická píseň, která vznikla úplně náhodou při improvizování, když jsem uspával mladší dceru.:-) Text je v podstatě moje vyjádření k dešti a letním bouřkám, které mám opravdu moc rád. Jejich atmosféra je myslím super. K závěru se snažím zpívat trochu agresivněji, tak snad to jinak jemné písni neublížilo. Při nahrávání jsem se nepouštěl do žádných větších akcí, aby se nahrávka moc nelišila od live verze. Poděkování patří kamarádovi Patriku Štípákovi (Dying Soul), který mi pomáhal nejen při nahrávání, ale i jako hudební dozor.

Rozsudek smrti - akustik verze Je to už víc než 12 let,co jsem tuto skladku napsal (v částečné spolupráci s Pochvíkem) a otextoval pro Cardiak. Nekopíruji ovšem zcela původní verzi, ale snažím se o nové prvky. Zda to bylo správná volba, nechám na Vás. Text je o vězni, který dostal trest smrti a popisuje jeho posledních pár dnů. Intro znázorňuje jeho zavření do cely. To je asi vše, víc snad napoví samotná píseň.

V říši snů Song zahajuje našeptávání vyjadřující usínání. Ve slokách prožijeme jakýsi stav spánku a v refrénu zjistíme, že můžeme úplně všechno! Bez hranic, bariér a hlavně úplně sami. Tak, jak má správný sen vypadat!!!

Děkuji za vaši návštěvu